Skip to content
Menu

Nowa aplikacja dla klientów ZUS

Aplikacja mobilna ZUS, dostępna dla użytkowników systemów operacyjnych Android i iOS, to narzędzie umożliwiające m.in. sprawdzanie stanu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, wysyłanie dokumentów czy zgłaszanie zmian w danych osobowych. Wśród jej funkcjonalności znajdują się również m.in. możliwość złożenia wniosku o świadczenia z ubezpieczenia chorobowego czy emerytalnego oraz uzyskanie informacji na temat terminów i miejsc składania dokumentów.

Aplikacja mobilna ZUS jest bezpłatna i dostępna dla wszystkich osób posiadających profil zaufany lub podpis elektroniczny. Po jej zainstalowaniu i zalogowaniu się, użytkownik ma dostęp do swoich danych osobowych oraz informacji dotyczących składek i świadczeń.

Aplikacja ta jest bardzo przydatna dla osób, które chcą mieć dostęp do swoich danych w ZUS w każdym miejscu i o każdej porze. Możliwość załatwienia spraw związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym czy emerytalnym z poziomu smartfona to duże ułatwienie dla wielu osób, zwłaszcza w dobie pandemii i ograniczenia możliwości osobistego odwiedzenia placówek ZUS.

Oprócz możliwości załatwienia spraw związanych z ubezpieczeniem, aplikacja ZUS oferuje również szereg innych usług, takich jak m.in. wysyłanie powiadomień o nadchodzących terminach czy informacji o nowych regulacjach prawnych. Dzięki niej użytkownik ma również dostęp do poradników i instrukcji dotyczących korzystania z ubezpieczeń czy składania wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *